авто адвокат
по Кримінальним справам ДТП(аварії)

Ст. 286 КК України - кримінальні справи по ДТП

дтп чрекассы

дорого але гарантовано !

Сильний Авто адвокат

Досвідчений адвокат по кримінальним справам. З досвідом роботи по всій Україні. Перевірений власними справами.

досвідчений склад юристів

Коллегіальна підтримка та попередній розгляд справ досвідченими юристами, які знають кожний крок на перед

представлення інтересів в суді

Адвокат який може якісно представляти інтереси в пешій інстанціі та в апеляції. Адвокат який не тягне час..

online конференція захисту

Або европротокол - це насправді легко, ми допоможемо по телефону. Або постанова до суду, де ви все персонально пояснюєте

СТ. 286 КК УКРАЇНИ - КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ ПО ДТП​

Стаття 286. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами. 

1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, –

карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, –

караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох або без такого.

3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, –

караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років з позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Примітка. Під транспортними засобами в цій статті та статтях 287, 289 і 290 слід розуміти всі види автомобілів, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші транспортні засоби.

1. Об’єктом злочину є безпека дорожнього руху, здоров’я і життя громадян.

Діяння визнається злочинним лише при порушення правил управління і експлуатації транспортними засобами. Під транспортними засобами розуміються всі види автомобілів, тракторів та інших самохідних машин, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби. Правила дорожнього руху визначають механічний транспортний засіб як транспортний засіб, що приводиться в рух двигуном, крім велосипедів з підвісним двигуном і мопедів з робочим об’ємом двигуна менше 50 кубічних сантиметрів. Цим терміном охоплюються також і трамваї, тролейбуси, трактори, мотоколяски та інші самохідні машини і механізми.

Під іншими самохідними машинами розуміються будь-які дорожні будівельні, сільськогосподарські та інші спеціальні машини (екскаватор, грейдер, автокран, автопогрузікі і ін.)

           2. Об’єктивна сторона злочину передбачає порушення правил безпеки руху та експлуатації транспорту, настання шкідливих наслідків, причинний зв’язок між порушеннями і шкідливими наслідками.

Для наявності коментованого складу злочину необхідно встановити, що настали шкідливі наслідки в причинному зв’язку з порушенням правил безпеки руху та експлуатації транспорту. Відсутність такого зв’язку виключає відповідальність порушника по ст. 286 КК.

Порушення правил безпеки руху може виразитися в перевищенні швидкості, керування машиною в стані сп’яніння, порушення правил проїзду перехресть, неправильному обгоні, проїзді на заборонений знак, неправильному маневруванні і т.п.

           Порушення правил експлуатації – це експлуатація технічно несправних засобів, порушення правил перевезення пасажирів, перевищення тоннажу і габаритів вантажів, що перевозяться і т. П.

           Для притягнення особи до відповідальності слід встановити, що їм порушені правила дорожнього руху (Правила дорожнього руху. Затверджені Кабінетом Міністрів України від 31.12.93 р), порушення інших правил обережності, наприклад, при виробництві ремонту автомобілів, тракторів електротранспорту та інших самохідних машин, не тягне відповідальності за ст.286 КК. Подібні порушення спрямовані не на безпеку руху транспорту, а на інші об’єкти: життя, здоров’я людини, безпечні умови праці і т. П.

           Відповідальність за частиною 1 ст. 286 КК настає за дії, що призвели до середньої тяжкості тілесні ушкодження (див. Коментар до ст. 122 КК).

           Частина 2 ст. 286 КК передбачає відповідальність за порушення правил безпеки руху та експлуатації транспорту, що спричинило смерть потерпілого або заподіяння йому тяжкого тілесного ушкодження.

           Про поняття «тяжкі тілесні ушкодження» див. Коментар до ст. 121 КК.

           Частина 3 ст. 286 передбачає відповідальність за дії, передбачені в .1 ст. 286УК, що призвели загибель двох або більше осіб.

           Дії винного, що призвели одночасно наслідки, передбачені різними частинами ст. 286УК, вимагають кваліфікації по тій частині, яка передбачає найбільш тяжкі надійшли наслідки.

           Якщо кожне з порушень мало самостійний характер, і не було пов’язано між собою суб’єктивною стороною, а також місцем або часом здійснення, то вони вимагають в кожному конкретному випадку кваліфікації за сукупністю злочинів.

Порушення потерпілим (водієм, пішоходом, пасажиром або іншим учасником дорожнього руху) Правил дорожнього руху або його інше