Тисніть на телефон щоб прямо зараз оформити цифровий електронний європротокол в online

Якщо сталося ДТП що робити

  1. якщо Ви стали учасником ДТП, і ще не вирішили, як його будете оформляти, то рекомендую вам наступне:
    ✅ Ні в якому разі не залишати місце ДТП. Це дуже погана ідея, тому що матиме безліч негативних юридичні наслідків для Вас !!!
         ❗️❗️❗️В обов’язковому порядку:
    – залишайтеся на місці події;
    – включіть аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки;
    – не переміщуйте транспортний засіб і предмети, які мають відношення до події.
    ✅Убедіться, що всі пасажири і інші учасники дорожнього руху живі і здорові, і немає тих, хто потребує медичної допомоги. Якщо такі особи є, то необхідно вжити таких заходів:
    – надати першу медичну допомогу;
    – викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги;
    – якщо немає можливості виклику швидкої, необхідно доставити потерпілого до найближчого медичного закладу, при цьому, не забути попередньо зафіксувати розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки.
         У лікувальному закладі повідомте своє ПІБ та номерний знак транспортного засобу (з пред’явленням посвідчення водія або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і поверніться на місце події для фіксації обставин співробітниками поліції;
    ✅ Обміняйтеся з іншим водієм (водіями) наступною інформацією: ПІБ водія, контактний телефон, інформацією про ваш полісі ОСАГО або документі, на підставі якого водій звільнений від обов’язку мати поліс ОСАГО (стосується тих осіб, хто за законом звільнені обов’язки страхувати свою цивільно-правову відповідальність: учасники бойових дій та інваліди війни, інваліди 1 групи / особи керуючі автомобілем належним інваліду 1 групи в його присутності).
         На сьогоднішній день у водіїв, які стали учасниками ДТП є право вибору: викликати поліцію 🚨ілі оформити європротокол.

Європротокол мінусі і недоліки

  1. Оформлення ДТП за допомогою європротоколу ✍️ ✍️✍️является менш контактним способом, з урахуванням розбушувався коронавируса, тому хочу в першу чергу розповісти ВАМ про цей варіант.

    Європротокол – форма повідомлення страховика про настання страхового випадку, яка дозволяє оформити ДТП без виклику поліції.

    ❗️❗️❗️Условія, при яких можливе складання європротоколу ✍️:
     ✅ у всіх учасників ДТП є діючі поліса ОСАЦВ;
    ✅ в результаті ДТП ніхто з учасників дорожнього руху, в тому числі і пасажирів, не травмувався.
    ✅ водії, причетні до ДТП, досягли згоди щодо обставин скоєння дорожньо-транспортної пригоди і визначилися хто винен в події;
    ✅ у водіїв причетних до ДТП відсутні ознаки алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

     👉Только при наявності одночасно всіх 4-х умов водії, які стали учасниками ДТП, мають право скласти ЕВРОПРОТОКОЛ✍️✍️✍️.
    ❗️❗️❗️Пріміте до уваги !!! Водій, винний в ДТП, в разі складання європротоколу, звільняється від адміністративної відповідальності, передбаченої ст.124 КУпАП.

    В цілому це дуже непоганий спосіб оформити ДТП, тому що має ряд переваг, а саме:
    ✅ обмеження контакту з людьми в умовах карантину;
    ✅ немає необхідності чекати приїзду поліції і витрачати час на його оформлення;
    ✅ учасники ДТП розуміють «хто правий, а хто винен», що в свою чергу економить всім час, нерви і гроші!
    ✅ винуватець ДТП звільнений від відповідальності (не платить штраф і не втратити посвідчення водія);
    ✅ є можливість оформити європротокол в он-лайн режимі!

    Якщо учасники ДТП взяли обопільне рішення оформити европротокол✍️✍️✍️, то настійно рекомендую вам наступний порядок дій:

    – залишатися на місці, зберегти всі сліди і предмети, що мають причетність до пригоди, виставити знак аварійної зупинки;
    – обов’язково з місця ДТП зателефонуйте в кол-центр страхової компанії винуватця ДТП і в телефонному режимі повідомте про настання ДТП, і про те, що учасники пригоди прийняли рішення оформляти європротокол. Дотримуйтесь інструкцій кол-центру. Можливо вам пощастить, і на місце ДТП страховик направить аварійного комісара для фіксації події і складання документів.
    – перед тим як заповнювати европротокол✍️, самостійно (за допомогою свого смартфона📱) зробіть фото 📸с місця ДТП:
    • кілька віддалених фото 📸 (з різних ракурсів), щоб можна було побачити розташування автомобілів та ідентифікувати місце ДТП;
    • кілька фото 📸 на яких буде видно пошкодження, отримані кожним з авто. І тільки після цього можна з’їжджати з місця ДТП.
    – перед початком заповнення європротоколу ✍️, бажано прочитати рекомендації щодо його заповнення (на зворотному боці бланка).
    – якщо заповнюєте європротокол ✍️ в паперовому вигляді, обов’язково! в самому низу (розділ примітки) вкажіть хто винен в даному ДТП.
    – учасники ДТП мають можливість оформити європротокол в електронному вигляді, для цього вам треба перейти на сайт МТСБУ (https://dtp.mtsbu.ua/index.html). Однак відгуки моїх клієнтів про роботу даного сервісу неоднозначні.

    Звертаю увагу, що винуватець, протягом трьох робочих днів з дня настання ДТП, повинен письмово повідомити свою страхову компанію !!! Хочу додати, що потерпілій стороні також не варто затягувати з «візитом» в страхову компанію винуватця, так як це відтягує можливість приступити до ремонту вашого авто.
    При цьому не забивайте, що ремонтувати авто не можна, до його огляду представником страхової компанії!

Європротокол мінусі і недоліки

  1. Якщо ви хочете оформити європротокол.
    Не дивлячись на очевидні для учасників ДТП і Нацполіціі 👮 плюси, пов’язані з оформленням ДТП за допомогою європротоколу, є як кажуть в народі, своя «ложка дьогтю в бочці меду», яка може сильно засмутити як потерпілого в ДТП так і винуватця. Тому що, з різних причин, учасники ДТП не беруть до уваги один нюанс – максимальний ліміт виплати страхового відшкодування по європротоколу становитиме не 130 000 грн., А всього лише 50 000 грн.! ️! ️! ️! ️! ️! ️! ️! ️! ️! ️! ️
    Простіше кажучи, якщо учасники дорожньої пригоди оформили європротокол, і в процесі врегулювання страхової події з’ясуватися, що розмір збитків, завданих потерпілому, становитиме 70 000,00 грн., То страхова компанія виплатить не більше 50 000,00 грн., А різницю, що залишилася – 20 000,00 грн., повинен буде оплачувати винуватець ДТП зі своєї кишені! ⚠️⚠️⚠️
    У моїй практиці було чимало випадків, коли даний нюанс ставав реальною проблемою як для потерпілого, так і для винуватця ДТП. Тому що, з різних причин, учасники ДТП упускали даний момент з поля зору, вважаючи, що страхова компанія повністю (в ліміті відповідальності) покриє завданий збиток. І вирішивши питання з: оформленням європротоколу, подачею документів до страхової компанії і сплатою франшизи, дружно розлучалися до тих пір, поки страхова компанія не засмучувала потерпілого.
    З аналізу своїх кейсів, можу виділити три основні причини, за якими після оформлення європротоколу «вилізе» дана проблема:
    ✅ Співробітники поліції 👮👮, які прибули на місце ДТП, для його оформлення, незалежно від ступеня і характеру ушкоджень транспортних засобів, активно наполягають, просто «топлять» за оформлення ДТП саме з допомогою європротоколу ✍️.
    Доблесні копи, найчастіше, пускають в хід такі аргументи:
    – у винуватця ДТП 100% суд відбере права на 1 рік;
    – загрожують тим, що складуть протоколи на обох водіїв і вони вже будуть в суді доводити хто правий, а хто ні;
    – заподіяну розмір збитку (певний пильним досвідченим оком співробітника поліції) однозначно в ліміті відповідальності страхової, вона і так все виплатить;
    Іноді на такі вмовляння, співробітники поліції прибули на місце ДТП, витрачають набагато більше часу, ніж на його оформлення!
    Якщо ви зіткнулися з «цікавими» аргументами співробітників Нацполіціі 👮👮 – напишіть коментар і поділіться вашою історією.
    ✅ Збиток, певний учасниками ДТП «на вскидку», виявляється більше ніж 50 000 грн.
    Тут треба враховувати, що не завжди незначні, або відносно незначні пошкодження (до прикладу 3 – 5 деталей) означають, що ремонт центра👨🔧🔧🔧 автомобіля буде недорогим (буде в ліміті виплати по європротоколу).
    На жаль, не завжди в учасників ДТП є можливість, прям на місці події, виявити приховані дефекти (пошкодження які можна виявити після часткового або повного демонтажу пошкоджених деталей).
    ✅ «Грамотна консультація» співробітника колл-центра📞 страхової компанії винуватця ДТП, спричинила до відмови у виплаті страхового відшкодування.
    Так, на жаль, таке буває. Причому, відмовляючи у виплаті відшкодування потерпілому, дуже часто, страхова компанія чіпляється до різних дрібниць, і голосно стверджує, що європротокол ✍️бил складений з істотними помилками і на цьому тлі, у них не виникає підстав для виплати відшкодування потерпілому.
    Як з цим боротися, я обов’язково вам розповім в своїх наступних постах.
    У зв’язку з цим, хочу всім вам дати одну просту пораду – якщо ви стали учасником ДТП і з якихось своїх причин не хочете складати європротокол ✍️ – залишайтеся при своїй думці. Пам’ятайте, що європротокол оформлюється тільки при обопільній згоді учасників !!!!!!
    Якщо у вас є якісь сумніви і додаткові питання, обов’язково зв’яжіться та проконсультуйтеся з юристом, адвокатом або страховиком!
    Залишилися питання? ⁉️Подпісивайтесь на мою сторінку – залишайте коментарі і діліться вашим досвідом!